Jastrzębia Góra i okolice

Jastrzębia Góra to znana, nadmorska miejscowość zlokalizowana w pobliżu Władysławowa. Miasteczko to może poszczycić się położeniem na malowniczym klifowym wybrzeżu oraz jedną z najpiękniejszych plaż nad polskim Bałtykiem. Oprócz tego kurort ten dysponuje bogatą bazą noclegową i gastronomiczną.  

Jastrzębia Góra jest idealnym miejscem na letni wypoczynek nie tylko dla osób szukających ucieczki od codziennej monotonii. Również rodziny z dziećmi docenią to urokliwie położone miasteczko z piękną plażą, na której w sezonie letnim działa strzeżone kąpielisko.

Osoby lubiące aktywne spędzanie wolnego czasu na pewno znajdą tu coś dla siebie. Urokliwe, zielone tereny oraz czyste, pełne jodu powietrze tworzą specyficzny mikroklimat i doskonałe warunki na uprawianie różnych form sportu. Dla entuzjastów chodzenia z kijami przygotowanych zostało kilka tras o różnej długości i stopniu trudności. W okolicy znajduje się również Nadmorski Park Krajobrazowy, utworzony w celu ochrony unikalnych gatunków fauny i flory występujących na tym terenie. Ciekawym miejscem wypraw jest również wąwóz Lisi Jar.

W pobliżu Jastrzębiej Góry znajduje się też ciekawa atrakcja dla fanów jazdy konnej. W promieniu kilku kilometrów od miasteczka działa kilka stadnin, które umożliwiają przejażdżki na końskim grzbiecie dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Początkujący mogą wsiąść na wierzchowca i spróbować swoich sił pod okiem instruktora. Osoby, które czują się pewnie i posiadają już pewne umiejętności, mogą wyjechać poza obszar stadniny i podziwiać piękne, nadmorskie tereny.

Copyright 2017 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo Akcept